CANVAC® JUNIOR

CANVAC® JUNIOR

lyofilizát pro přípravu injekční suspenze s rozpouštědlem pro psy

Vakcína po rozpuštění obsahuje atenuovaný virus psinky a inaktivovaný virus parvovirózy psů a je určena k zajištění aktivní imunizace psů, zejména štěňat, proti psince a parvoviróze psů.

Jedna dávka (1 ml) obsahuje

Lékovka s lyofilizovanou složkou D:

Léčivé látky:

Virus febris contagiosae canis attenuatum 104,0 až 104,5 EID50.

EID50 - 50% infekční dávka pro kuřecí embrya. 

Lékovka s tekutou složkou P:

Léčivé látky:

Parvovirus enteritidis canis inactivatum 1024 až 2048 HAU.

HAU - hemaglutinační jednotky, tj. množství antigenu po inaktivaci, indukující hladinu hemaglutinačně‑inhibičních protilátek v sérech morčat dle požadavků Evropského lékopisu.

Adjuvans: gel hydroxidu hlinitého 2,0 - 4,5 mg.

Indikace

K aktivní imunizaci psů, zejména štěňat, od stáří 6 týdnů proti psince a parvoviróze psů.

Solidní imunita nastupuje za 2 až 3 týdny po primovakcinaci a přetrvává nejméně 1 rok.  

Kontraindikace

Nepoužívat v případech akutního infekčního onemocnění, orgánového a horečnatého onemocnění, v případech, kdy byla zjištěna nepříznivá postvakcinační reakce či alergie při dřívějších vakcinacích a po stresu zvířat (přeprava, vysoké teploty prostředí).

Dávkování a způsob podání

Imunizační dávka pro 1 zvíře je bez ohledu na stáří, pohlaví a hmotnost 1 ml. Vakcína se aplikuje subkutánně (s.c.) nejlépe v krajině za lopatkou. Primovakcinace: První vakcinace se provádí od stáří 6 až 8 týdnů, druhá dávka vakcíny se aplikuje za 2 až 3 týdny po první vakcinaci. Poznámka: U mláďat se specifickými kolostrálními protilátkami se k minimalizaci nežádoucího vlivu kolostrální imunity doporučuje za 2 až 3 týdny po druhé dávce podat třetí dávku vakcíny. Revakcinace: Pro udržení trvalé imunity se doporučuje pravidelná roční revakcinace dalšími vakcínami řady CANVAC.

Lyofilizovaná složka D se bezprostředně před použitím rozpustí v 1 ml tekuté složky P. Rozpuštění se provede aseptickým přidáním tekuté složky P do lékovky s lyofilizovanou složkou D. Po smíchání vznikne narůžovělá nebo nažloutlá tekutina, mírně zakalená.  Při použití by měla mít vakcína pokojovou teplotu. Vakcinační dávka se protřepe a ihned se aplikuje. Nepoužívejte CANVAC JUNIOR lyofilizát pro přípravu injekční suspenze s rozpouštědlem pro psy, pokud si všimnete poškození uzavření lékovky.

Velikost balení: 6 x 1 dávka, 30 x 1 dávka, 60 x 1 dávka.

Každá dávka představuje kombinaci jedné lékovky s lyofilizovanou složkou D a jedné lékovky s tekutou složkou P.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. 

Pouze pro zvířata. Veterinární léčivý přípravek je vydáván pouze na předpis.